انکی (Anki) نرم افزاری برای یادگیری همه چیز

انکی (Anki) نرم افزاری برای یادگیری همه چیز

با استفاده از Anki همه چیز را به طور دائم به خاطر بسپارید.
انکی چیست؟
Anki یک برنامه کاربردی رایگان است که به خاطر سپردن همه چیز را آسان می کند و از آنجا که بسیار کارآمدتر از روش های سنتی است، می تواند تا حد زیادی زمان صرف شده جهت یادگیری را کاهش داده و تا حد زیادی میزان یادگیری شما را افزایش دهد.
هر کسی که نیاز به یادآوری چیزهایی (مانند کلمات، اطلاعات و …) در زندگی روزمره خود دارد، می تواند از Anki بهره مند شود. از آنجا که این برنامه از محتوا، تصاویر، صدا، فیلم ها و نشانه گذاری های علمی پشتیبانی می کند، بنابراین امکانات آن نامحدود است.
از انکی میتوان برای یادگیری موضوعات مختلف استفاده کرد
به عنوان مثال:
یادگیری زبان
حفظ کلمات و فرمول های کنکوری
مطالعه برای امتحانات پزشکی و قانون
به خاطر سپردن نام ها و چهره مردم
تسلط بر روی جغرافیا
یادگیری اشعار طولانی
و حتی تمرین آکوردهای گیتار
دو مفهوم ساده پشت Anki وجود دارد: تست فراخوان فعال (active recall testing) و تکرار فاصله‌دار (spaced repetition). این برنامه می تواند گزینه بسیار مناسبی برای گذراندن اوقات خود در اتوبوس یا جاهای دیگر باشد و به راحتی همه چیز را با مرتب سازی هایی که انجام می دهد به خاطر بسپارید.
ویژگی های کلیدی
مطالب فلش کارت های پشتیبانی شده: متن ها، تصاویر، صداها
تکرار فاصله (الگوریتم supermemo 2 )
یکپارچه سازی متن به گفتار
بیش از ۶۰۰۰ مطلب مختلف
ابزارک پیشرفت
گزارش های آماری
همگام سازی با AnkiWeb
منبع باز
امکان استفاده از همۀ دیوایس ها
پشتیبانی از محتوا، تصاویر، صدا، فیلم ها و نشانه گذاری های علمی
افزودن فلش کارت آماده به انکی
هر کدام از فایل های فلش کارت مورد نظر را از سایت دانلود کنید.
فایل مورد نظر را به مسیر زیر در حافظه گوشی خود منتقل کنید: Storage/AnkiDroid
دقت داشته باشید که منظور از Storage حافظه SD کارت یا حافظه تلفن شما می باشد.
وارد برنامه انکی شوید و اجازه دهید برنامه بارگزاری شود.
از منوی نرم افزار وارد بخش اضافه کردن کارت (import cards) شده و فایل هایی که در مرحله قبل به حافظه گوشی خود منتقل کرده اید را انتخاب کنید.
هر کدام از لغات را که مایل بودید انتخاب کنید تا به برنامه انکی اضافه شود.
اد (Add) کنید
چگونگی شخصی سازی در انکی
به عنوان مثال شما برای نوشتن فرمولهای پیچیده ریاضی و یا حروف غیر طبیعی، باید نرم افزاری به نام LaTeX را روی سیستم خود نصب کنید. نرم افزار LaTeX را روی هر سیستم عاملی نصب می شود و می توانید از آن استفاده کنید.
فرمولهایی که با LaTeX در یادداشت ها نوشته می شوند برای اینکه در نرم افزار انکی دروید شما هم باز شوند باید حداقل یکبار با خود کامپیوتر باز شوند تا این فرمولها بعدها در آنکی دروید شما به صورت عکس نمایش داده شود. البته احتیاجی به آشنایی کامل با LaTeX نیست؛ فقط به چند دستور ساده احتیاج دارید با نصب نرم افزار TeXmaker به راحتی به منبع تمامی فرمولهای مورد نیاز برای آنکی دست پیدا می کنید.

منبع: jaka.ir

این برنامه در کافه بازار و سایر مارکت های اندرویدی با عنوان ankidroid برای سیستم عامل اندروید موجود است.

نشانی سایت انکی: https://ankidroid.net

معرفی Andyrobot؛ رباتی برای یادگیری زبان انگلیسی

معرفی Andyrobot؛ رباتی برای یادگیری زبان انگلیسی

معرفی Andyrobot؛ رباتی برای یادگیری زبان انگلیسی

زبان انگلیسی یکی از زبان های هندواروپایی از شاخه ی ژرمنی است. امروزه بیش از 380 میلیون نفر در جهان زبان مادریشان انگلیسی بوده و به این گویش سخن می گویند. به سبب گسترش زبان انگلیسی در سطح جهان و کاربردهای آن در ایجاد ارتباط میان ملت های مختلف، احتمالاً شما نیز فهمیده اید که نیاز مبرم به یادگیری زبان انگلیسی دارید.
با پیشرفت تکنولوژی و ظهور شبکه های اجتماعی خلاق و نوآوری چون تلگرام، ربات ها نیز هر روز شکل و رنگ تازه ای به خود می گیرند. امروز و در یکی دیگر از سری معرفی ربات های تلگرام قصد داریم ربات andyrobot@ را برایتان معرفی کنیم؛ اندی رباتی است که می توانید با آن صحبت کنید و زبان انگلیسی را یاد بگیرید.
برای دسترسی به این ربات کافی است از آیدی andyrobot@ استفاده کرده و یا روی این لینک کلیک کنید.
ربات اندی یکی از متفاوت ترین ربات هایی است که می خواهیم برایتان معرفی کنیم. با باز شدن صفحه ی ربات روی start/ کلیک کنید. پس از انجام این کار ربات توضیحات لازم و دستورات مورد نظر را برای شما ارسال می کند. پس از آن باید با ربات خوش و بشی کرده و وارد مراحل اصلی شوید.
همین ابتدای کار بگوییم که اندی بیش از 15 گویش مختلف از جمله زبان فارسی را مورد پوشش خود قرار می دهد با این تفاوت که پاسخ درخواست های شما را تماماً به زبان انگلیسی برایتان ارسال می نماید. این ربات دارای بخش های مختلفی است؛ با ارسال دستور grammar/ اندی به صورت پلکانی گرامر زبان انگلیسی را به همراه تمرینات متنوع آموزش می دهد.

در نقطه ای دیگر با ارسال دستور vocabulary/ اندی را ملزم می سازید تا برایتان کلمات مختلف انگلیسی را ارسال کرده و توضیحات مرتبط با آن ها را به شما بدهد. این کار کمک شایانی به گسترش دایره ی لغاتتان می کند. همچنین با استفاده از دستور play/ نیز می توانید با انجام بازی های مختلف به یادگیری زبان انگلیسی و لغات مختلف بپردازید.
اندی یکی از هوشمندترین ربات های ساخته شده تا به حال است. اگر کلمه ای را به صورت اشتباه ادا کنید، اندی بلافاصله نوع صحیح نوشتاری آن را برایتان ارسال می کند. به جز این موارد در حالتی آزاد قادر خواهید بود با اندی صحبت کرده و بدین وسیله، قدرت مکالمه ی خود را تقویت بخشید.
همچنین در صورتی که منظور یک لغت را متوجه نشوید، اندی بلافاصله توضیحات موردنیاز را همراه یک فایل صوتی برای شما می فرستد. در آخر نیز بگوییم که این ربات نسخه ای محدود از اپلیکیشن آن به شمار می رود. پس اگر می خواهید زبان انگلیسی را به صورت حرفه ای فرا بگیرید، ملزم به خرید اپلیکیشن اندی برای تلفن هوشمند آیفون و یا دستگاه اندرویدی خود هستید.

نوشته:سامان میرزا

منبع: digiato.com

  بازتاب این خبر در پایگاه زبانکده عرفان فقط جهت اطلاع کاربران محترم می باشد و محتوای آن لزوما مورد تایید ما نمی باشد.

معرفی اپلیکیشن busuu؛ راهی آسان برای یادگیری زبان های جدید

معرفی اپلیکیشن busuu؛ راهی آسان برای یادگیری زبان های جدید

معرفی اپلیکیشن busuu؛ راهی آسان برای یادگیری زبان های جدید

برای یادگیری یک زبان جدید راه های زیادی وجود دارند. اما فکر می کنید ساده ترین، مقرون به صرفه ترین و زودبازده ترین آن ها چه چیزی باشد؟ پاسخ این سوال در تلفن های هوشمند نهفته شده: اپلیکیشن های آموزش زبان.
تا کنون در دیجیاتو انواع آن ها را برایتان معرفی کرده ایم؛ از مواردی که مکالمه را محور آموزش خود قرار داده تا آن هایی که مهارت های زبان را پله به پله و طی درس هایی جداگانه به شما می آموزند. busuu که امروز با آن آشنا می شوید، از دسته دوم است.
busuu صحبت کردن به یازده زبان زنده دنیا را از سطح مبتدی تا نیمه پیشرفته به شما آموزش می دهد. این زبان ها فعلا شامل انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی، ترکیه ای، لهستانی، چینی، ژاپنی و عربی می شوند، و انتظار می رود در آینده شاهد پشتیبانی از زبان های بیشتری در آن باشید.

در busuu روند آموزشی برای تمام زبان ها یکسان است؛ خواه انگلیسی را برگزیده باشید و خواه چینی. انگلیسی را که پر طرفدارتر است مثال می زنیم. busuu هر زبان را از طریق درس های جداگانه به شما می آموزد، هر درس هم شامل کلماتی می شود که در زندگی روزمره کاربرد دارند.
مثلا درس اول زبان انگلیسی (در سطح مبتدی) آموزش روش های مختلف برای سلام و احوال پرسی است. busuu با نمایش عکس و پر کردن جاهای خالی و آموزش نکات گرامری تلاش می کند که اول مفهوم هر کلمه یا جمله را در ذهن تان جا بیندازد، سپس کم کم شما را با تلفظ صوتی واژه ها آشنا کرده و در انتهای هر درس آزمونی کوچک از شما می گیرد.
به همین ترتیب روند آموزشی شما ادامه پیدا می کند تا به مراحل بالا و سطوح پیشرفته تر برسید؛ تقریبا مشابه همان روندی که قبلا در Memrise دیده بودیم. نکته بسیار عالی در مورد درس های busuu موضوعی بودن آن هاست.
اپلیکیشن از ساده ترین موضوعات مثل احوال پرسی و خود را معرفی کردن شروع می کند تا به موارد پیشرفته تری مثل مسائل سیاسی و روابط مالی و بیان احساسات برسد. در واقع busuu می خواهد مهارت مکالمه تان را به حدی برساند که برای برقراری ارتباط با دیگران نیازی به مترجم نداشته باشید.

در حین استفاده از busuu ممکن است در درک یک عبارت یا قاعده گرامری به مشکل بر بخورید. خوشبختانه تیم سازنده اپ این مشکل را با راه حلی ساده از میان برداشته. اگر به عنوان مثال زبان مد نظرتان ایتالیایی است، busuu میان شما و یک ایتالیایی زبان ایجاد ارتباط می کند تا بتوانید برای رفع مشکلات از او راهنمایی بگیرید.
busuu برای استفاده دائما به اینترنت وابسته است، هر چند که با پرداخت حق اشتراک ماهیانه می توانید درس ها را دانلود و بعدا در حالت آفلاین آن ها را مطالعه کنید. ضمنا برای دسترسی به تمام درس های هر زبان (از مبتدی تا پیشرفته) هم نیاز است که به سازندگان اپلیکیشن حق اشتراک بپردازید.
در انتها بد نیست به این موضوع هم اشاره کنیم که نام busuu از زبانی محلی در کشور کامرون وام گرفته شده که ظاهرا فقط هشت نفر در دنیا به آن مسلط هستند. اپلیکیشن خوب busuu را می توانید در پلتفرم های iOS و اندروید تجربه کنید.

• busuu – Learn Languages
• قیمت: رایگان (با پرداخت درون برنامه ای)
• سازنده: Busuu Limited
• سیستم عامل: iOS و اندروید
• حجم: 180 / 31.6 مگابایت

نوشته امین بیگ‌زاده

منبع: digiato.com
بازتاب این خبر در پایگاه زبانکده عرفان فقط جهت اطلاع کاربران محترم می باشد و محتوای آن لزوما مورد تایید ما نمی باشد.